Kā izvēlēties hanteles ?

  • Pirmkārt Jums jāsaprot kādi ir Jūsu svarcelšanas mērķi. Vai jūs mēģināt attīstīt kādu konkrētu muskuļu grupu ? Iegūt izturību?  Mērķu izvirzīšana palīdzēs jums hanteļu izvēles procesā. Smagākās hanteles ir noderīgas muskuļa veidošanai, bet vieglākas - cīpslu un locītavu atbalstam. [1] Kopumā, jo lielāka ir muskuļu grupa, jo lielāku svaru tā var pacelt. Izmantojiet mazas un vidējas hanteles bicepsiem, tricepsiem un deltveida muskuļiem, bet vidēja vai liela izmēra hanteles ar augstu svaru-  krūškurvja, kāju un muguras muskuļiem
  • Pierakstiet savus mērķus pirms hanteļu treniņa un treniņa laikā. Tādējādi jūs varat koncentrēts un modificēt vai pielāgot savus nodomus, ja mērķis ir sasniegts.
  • Izvēlieties hanteles svaru, kas atbilst vingrinājumu un prasmju līmenim. Atkarībā no vingrinājuma, iespējams, būs nepieciešamas dažāda svara hanteles.
  • Nesamierinieties tikai ar vienu hanteles komplektu. Pārliecinieties, ka jums ir dažādu svaru diapazons, lai pielāgotos dažādiem vingrinājumiem, kurus vēlaties veikt. Lielākajai daļai iesācēju vajadzētu būt trīm hantelēm, no kurām viena ir viegla,  otra vidēja un  trešā smaga, lai pielāgotos dažāda veida vingrinājumiem.
  • Sāciet katru jaunu vingrinājumu ar vieglāku hanteles komplektu, lai iemācītos pareizu formu un tehniku. Pēc divām līdz četrām nedēļām, kad regulāri vingrojat, jūs varat būt gatavs pāriet uz smagāku hanteles komplektu.
  • Izvēlieties svaru, ņemot vērā jūsu izturības līmeni. Sāciet ar ļoti vieglām hantelēm, līdz esat apguvis vingrinājumu. Sākumā lēnām sāciet ar viegli vadāmu hanteli, pēc tam, palielinot izturību, pamazām pievienojiet svaru.
  • Pierakstiet, cik reizes atkārtojāt katru vingrinājumu, svaru, kuru izvēlējāties šim vingrinājumam, un savas izjūtas par to, vai tas bija pārāk viegls, pārāk smags vai atbilstošs.
  • Vienmēr izvēlieties sev piemērotāko svaru. Ieklausieties sav ķermenī, lai izlemtu, kas jums ir piemērots. Neizvēlieties svaru, pamatojoties uz to, ko paceļ citi jūsu vecuma vai dzimuma pārstāvji. Vienīgais cilvēks, kuru jums vajadzētu mēģināt pārspēt hanteles pacelšanas sacensībās, esat Jūs pats.