Jogas bumba, dēveta arī par fitnesa bumbu, vingrošanas bumbu, stabilitātes bumbu vai Šveices bumbu.

Tās ir izgatavotas no plastmasas vinila un ir elastīgas, piepildītas ar gaisu, un lielākā daļa ir izturīgas pret eksploziju. Jogas bumbas izmantošana vingrinājumiem, tā vietā lai tos pašu vingrinājumus veiktu uz līdzenas virsmas, liek ķermenim attiecīgi reaģēt uz bumbas nestabilitāti. Ķermenis mēģina noturēt līdzsvaru, kas liek ķermenim izmantot vairak muskuļu grupu. Izvēlieties pareizā izmēra jogas bumbu, lai no treniņa vai fitnesa vingrojumu virknes gūtu maksimālu labumu.


Auguma mērīšana.

Izmēriet savu augumu. Jūsu ceļgaliem jābūt taisnā leņķī, kad atrodaties uz bumbas sēdus pozīcijā.

Nostājieties pret sienu, bez apaviem, kājām jāatrodas uz  līdzenas grīdas. Izmantojiet zīmuli, lai atzīmētu vietu uz sienas, kur sniedzas jūsu galvas augšdaļa. Izmantojiet mērlenti, lai iegūtu precīzu sava auguma mērījumu.

 

 

Izvēlieties vingrošanas bumbu, kas atbilst jūsu augumam.

Izmantojiet savu auguma garumu, lai iegādātos fitnesa bumbu atbilstošā izmērā.

Augumam zem 155cm izvēle būs 45cm diametra bumbu

Augumam 155-170 cm – bumbu 55 cm diametrā

Augumam 171cm-180cm – 65cm bumbu

Ja esat 181cm-190 cm, jāizvēlas 75cm bumbu

Ja esat garāks par 190, tad 85 cm diametra fitnesa bumba būs vispiemērotākā

 https://balticsport.lv/lv/blog/jaunumi/ka_izveleties_vingrosanas_bumbu

Izvēlieties lielāka izmera bumbu, ja Jums ir muguras problēmas, garākas kājas vai ja bumbu izmantosies Jogas vai stiepšanās vingrojumiem.


Ja izmantosiet fitnesa bumbu kā biroja krēslu.

Izmantojiet 65cm bumbu, ja plānojat to izmantot biroja krēsla vietā un jūsu galda augstums ir no 74 līdz 76 cm. Tā kā sēžot, bumba saplok, izvēlieties vingrošanas bumbu, kuras diametrs 10 cm lielāks nekā jūsu aizstātā krēsla augstums.

Ņemiet vērā bumbas spiedienu. Jogas bumbas maksimālais diametrs (maksimāli piepūsts) būs ļoti stingrs. Jo tvirtāka/ stingrāka būs bumba, jo grūtāk būs joga un tās vingrinājumi.

Ja iespējams, Izmēģiniet jogas bumbas dažādos izmēros pirms pielietojat to ikdienā. Sēdiet uz bumbas un pārbaudiet, vai gurni un ceļgali ir saliekti 90 grādu leņķī ar augšstilbiem -paralēli grīdai.